Razstava Surface of the little black dress / Archi-textile

V sklopu aktivnosti mednarodne CEEPUS zimske šole DESIGN WEEK 2017 z motom "Design in transdisciplinarnost - novi izzivi" je od 17.10.2017 do 30.10.2017 v Univerzitetni galeriji Univerze v Mariboru na ogled razstava unikatnih del študentov Univerze v Mariboru in Univerze v Zagrebu. Razstava študentskih del Fakultete za tekstilno tehnologijo, Univerze v Zagrebu je zasnovana po idejnem konceptu izred. Prof. A. Pavetić in P. Krpan. Krpanova je v okviru Design Weeka navdušila publiko s predavanjem Phenomenon of the little black dress / Fenomen male črne obleke, kjer je v strnjeni obliki predstavila retrospektivo razvoja male črne obleke vse od njenih začetkov v 50-letih prejšnjega stoletja do današnjih dni. Hkrati so na razstavi na ogled tudi dela študentov Univerze v Mariboru, Katedre za tekstilne material in oblikovanje na temo "Archi-textile", ki jo je zasnovala doc. dr. Sonja Šterman. Razstava povezuje tri sklope izdelkov. Prvi je vezan na temo Arhitektura in na dela velikega arhitekta Jožeta Plečnika, drugi na Jugoslovanski Manchester, ki simbolizira nekoč bogato tekstilno industrijo v Mariboru in tretji sklop na pogrinjke, vezane na kulturno dediščino in simbole Slovenije.