Projekt: A1.24 KOMET 2/P1.3 KOMET 3

OSNOVNI PODATKI
Vodilna institucija: Materials Center Leoben Forschung GmbH
Sodelujoče institucije: Univerza v Mariboru, Fakulteta za strojništvo, Laboratorij za strojne elemente in konstrukcije,
Austrian Academy of Sciences, Erich Schmid Institute of Materials Science,
Max Planck Institute of Colloids and Interfaces,
Montanuniversität Leoben, Chair of Materials Physics,
Montanuniversität Leoben, Chair of Metal Forming,
Montanuniversität Leoben, Institute of Mechanics,
Čas trajanja projekta: 2018 - 2022
Več: COMET K2-Programme

Cilj mednarodnega projekta, ki ga vodi MCL Leoben, je vzpostaviti edinstven portfelj kompetenc pri testiranju in modeliranju utrujenosti in zlomov materialov na različnih ravneh. Da bi dosegli ta cilj, bomo na eni strani nadaljevali z zelo uspešnimi raziskavami na področju (i) modeliranja zlomov in utrujenosti na osnovi konfiguracijskih sil in (ii) razvijanju postopkov za testiranje mehanike loma mikrometrov. Po drugi strani pa bomo obseg naših raziskav razširili s sprejetjem več pomembnih nerešenih tem na področju zloma in utrujenosti.