Dan Fakultete za strojništvo

Dan Fakultete za strojništvo Univerze v Mariboru (FS UM) praznujemo 26. novembra, saj ta dan predstavlja obletnico, ko je bil leta 1959 sprejet zakon o ustanovitvi Višje tehniške šole v Mariboru, katere naloga je bila strokovno izobraževati in izpopolnjevati slušatelje za tehnična opravila, za katere je potrebna višja strokovna izobrazba.

Ob Dnevu FS, ki smo ga prvič praznovali leta 2016, podeljujemo priznanja zaposlenim na FS, študentom FS in zunanjim organizacijam za izredne uspehe, dosežke in zasluge pri znanstveno-raziskovalnem, izobraževalnem, strokovnem, umetniškem in drugem delu, ki pomembneje prispevajo k razvoju FS.

Podeljevanje priznanj ureja Pravilnik o podeljevanju priznanj za posebne dosežke na FS UM, ki ga sprejel Senat FS na 11. redni seji, dne 11. 5. 2016.