Česitka zaslužnemu profesorju dr. Adolfu Šostarju

Nagrada akademije strojništva za Življenjsko delo zaslužnemu prof. dr. Adolfu Šostarju

AKADEMIJA STROJNIŠTVA je 26. oktobra 2017 v Ljubljani za leto 2017 podelila zaslužnemu  profesorju dr. Adolfu Šostarju nagrado za življenjsko delo.Na Fakulteto za strojništvo je  prišel iz industrije. Pri delu na tujih univerzah in v podjetjih je spoznal izjemno povezavo med znanostjo in prakso in tudi mehanizme za vzpostavitev teh povezav. Od leta 1966 naprej je vodil Laboratorij za tehnološke meritve na FS.Skupaj s sodelavci je ustanovil meroslovni sistem Slovenije in ga uveljavil v svetu. Kot učitelj je izobrazil številne diplomante v uspešne in odlične strokovnjake v praksi ter štirim svojim asistentom pomagal pri pridobitvi pomembnih nazivov v stroki in znanosti.Opravljal je številne vodstvene funkcije na fakulteti in univerzi, mnoga leta je bil predstojnik Katedre za proizvodno strojništvo.

Zasl. prof. dr. Adolfu Šostarju iskreno čestitamo in mu želimo veliko izzivov, predvsem pa osebnega zadovoljstva.