Niti mesta Maribor - Pajkov ples 2017

Projekt NITI MESTA , ki se je odvijal pod okriljem Muzeja narodne osvoboditve Maribor, se je 22. novembra zaključil s  Pajkovim plesom, družabnim dogodkom, ki je bil nekoč namenjen vsem zaposlenim mariborske tekstilne industrije. Seveda elitnega Pajkovega plesa ni bilo moč obuditi, je pa dogodek obudil spomine na nekoč močno razvito tekstilno industrijo v Mariboru, zaradi katere je Maribor pridobil vzdevek Jugoslovanski Manchester. Dogodek je popestrila tudi modna revija s kreacijami študentov Katedre za tekstilne materiale in oblikovanje, UM-Fakultete za strojništvo ter dijakov Srednje šole za oblikovanje Maribor.

Foto: Natalija Jelušič-Babić, Foto Tatjana