AKADEMSKI ZBOR FAKULTETE ZA STROJNIŠTVO

Akademski zbor članice sestavljajo vsi delavci, izvoljeni v naziv visokošolski učitelj, znanstveni delavec, asistent z raziskovalnim nazivom in visokošolski sodelavec ne glede na naziv, ki so zaposleni na Univerzi v Mariboru in svoje delo vsaj v 25 odstotkih znanstvene oziroma pedagoške obveze opravljajo na tej članici, ter študenti, in sicer tako, da je njihovo število najmanj ena petina članov Akademskega zbora.

Pri delu Akademskega zbora članice sodelujejo tudi drugi delavci in sicer tako, da je njihovo število najmanj ena petina članov Akademskega zbora. Drugi delavci sodelujejo pri obravnavi tistih vprašanj, ki se nanašajo na pravice in dolžnosti drugih delavcev članice.

Število članov študentov v Akademskem zboru in število drugih delavcev članice univerze, ki sodelujejo pri delu v Akademskem zboru, določi dekan članice univerze s sklepom glede na število vseh članov Akademskega zbora.

Akademski zbor Fakultete za strojništvo:

• izvoli Senat članice;
  • izvoli Poslovodni odbor članice na predlog dekana članice;
  • obravnava in sprejema program razvoja članice univerze;
  • obravnava poročila o delu članice univerze ter daje predloge in pobude senatu članice univerze;
  • obravnava in sprejema poslanstvo, vizijo, strateški načrt in cilje razvoja članice univerze;
  • opravlja druge naloge, določene s Statutom UM.

Akademski zbor izmed svojih članov izvoli predsednika in namestnika predsednika.

Pravilnik o postopku za oblikovanje in delovanje Akademskih zborov članic UM

Sestava akademskega zbora

Predsednica:  red. prof. dr. Darinka FAKIN, univ. dipl. inž. tekst.
Namestnik predsednice: izr. prof. dr. Mirko FICKO, univ. dipl. gosp. inž.

Akademski zbor članice sestavljajo kot člani:

-    vsi delavci, izvoljeni v naziv visokošolski učitelj, znanstveni delavec, asistent z raziskovalnim nazivom in visokošolski sodelavec ne glede na naziv, ki so zaposleni na Univerzi v Mariboru in svoje delo vsaj v 25 odstotkih znanstvene oziroma pedagoške obveze opravljajo na tej članici, ter
-    študenti, in sicer tako, da je njihovo število najmanj ena petina članov Akademskega zbora.

Zapisniki sej akademskega zbora

Zapisniki sej